Lukker 08/12-2024 19:33:00
Står i 6630 Rødding. 10 stk. Schäfer plastkasser i blå. Udvendig mål: 60 x 40 x 22 cm. Indvendig mål: 55,1 x 35,1 x 19,3 cm. Stærk stabelbar euro kasse i PP plast. Samlet nypris ca. 2.500,- kr. Er let brugte. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934) Interiør fra kunstnerens atelier med en model, der hviler sig i sofaen. Sign. Paul Fischer. Olie på lærred. 39×56. Proveniens: Kunstnerens dødsboauktion Winkel & Magnussen 156, 1934 nr. 98. Stempel herfra på bagsiden af lærredet.
960 ruller dekotape, hver rulle er 3M lang. Kommer i displays á 48stk
Lavt timetal. Case CX18B S2 - Minigravemaskine / mini excavator 1,7 ton - Video!
BUDT 72000,- DKK
Maldiverne, samling af 1/2 Larin mønter, KM 32, i alt 84 stk.
BUDT 370,- DKK
1,5m kost til lille gummihjulslæsser - har kantsten-arm /-kost. Nesbo HFO 1400 L5 - Hydraulisk drevet/hydraulic driven
BUDT 1700,- DKK
1877. PRØVETRYK af 100 øre i farverne grå/orangegul med omvendt ramme. Slidt rammetryk. Meget sjældent prøvetryk. Ex. Lasse Nielsen. AFA 5.000 [ P31C ] [ (*) ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Tysk vinkande af slebet krystal med indvendigt forgyldt sølvmontering drevet med flæser og dunhammer, lågknop i form af rose. Stemplet 800 samt nr. 119202. H. 25,5 cm.
Samling pengesedler, inkl. Sverige, 8 skilling banco 1840, P A100b, Sønderjylland, nødpengesedler samt sedler fra Kina, Østrig, Spanien og Italien, i alt 28 stk.
BUDT 330,- DKK
6 stk Julekalder I hård plastik flot design, ubrugte
Danmark mv. Flyttekasse med diverse inkl. en del Royal med møntbreve inkl. flere 200 kr og en del sølv i tema og erindringsmønter mv. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
KØKKENKNIVSÆT udført i 67 lags Damaskus stål. Kokkekniv, santokukniv og utilitykniv. Knivblad 13-21 cm, super skarpe og holdbare. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i rosentræ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto