Carsten Henrichsen (f.

Lukker 09/12-2024 18:23:00

Carsten Henrichsen (f. København 1824, d. sst. 1897) Parti fra Frederiksborg Slot. Sign. monogram 1856. Olie på lærred. 46×65,5. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1741, 2017 nr. 61.