Christian Holm (f. København

Lukker 09/12-2024 18:30:00

Christian Holm (f. København 1803, d. Rom 1846) En rygvendt mand og en rygvendt kvinde. Begge sign. Chr. Holm. Én dateret D. 20. Jun. 1833. Bly og vandfarve på papir. 24×17 + 21×12,5. (2).