William Hammer (f. København

Lukker 09/12-2024 18:30:00

William Hammer (f. København 1821, d. sst. 1889) Opstilling med jordbær på en træstub. Sign. W.H. Olie på lærred. 18,5×24. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 324, 1974 nr. 47.