Dansk guldaldermaler, 19. årh.s

Lukker 09/12-2024 18:37:00

Dansk guldaldermaler, 19. årh.s første halvdel To portrætter af Kong Christian 8. (1786–1848) og Dronning Charlotte Frederikke (1784–1840). Usigneret. Olie på lærred monteret på træ. 25×22. (2).