Lukker 09/12-2024 18:37:00
Dansk guldaldermaler, 19. årh.s første halvdel To portrætter af Kong Christian 8. (1786–1848) og Dronning Charlotte Frederikke (1784–1840). Usigneret. Olie på lærred monteret på træ. 25×22. (2).
John Kørner (f. Aarhus 1967) “The Modern Problem”. Sign. på bagsiden Kørner 2004 med titel. Olie på lærred. 180×240. Uindrammet. Udstillet: “John Kørner - The Problem of Performing”, Kunstforeningen Gl. Strand, København 20. november 2004–23. januar 2005, gengivet i kataloget. Proveniens: Galleri Christina Wilson, København. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
6 stk kortærmet skjorter i str: L , ubrugt
Granat, turmalin- og zirkonsmykkesæt af 14 kt. guld bestående af armbånd og halskæde hver prydet med talrige facetslebne og oval facetslebne granter, turmaliner og naturlige zirkoner. Samlet vægt ca. 94 g. Armbånd B. 12 mm. L. ca. 20 cm. Halskæde B. 13–19 mm. L. 43,5 cm. (2) Smykkevurdering fra Magnus Enna i 2014 medfølger.
Nissen Danmark - Salatskål m. bestik i bøg, + Nøddeknækker m. fade i bøg, samt Le Creuset salt/peber kværn m.m.
Stjernestempler. Godt parti forsendelser med flere i pragtkvalitet, bl.a. sjælden KARTE [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
JOHN DEERE 5090M Årsmodell: 2011 Timetall: 3359 Velholdt John Deere traktor med lavt timetall for årsmodell. Nye dekk. Se bilder og video for nærmere detaljer. Hastighetsindeks: A8 (40km/t) Dekk foran: 480/70-24 Dekk bak: 520/70-34 Utstyr: Aircondition Hydraulisk tilhengerbrems Passasjersete Hurtiggir Kløtsjfritt vendegir 3 doble uttak bak Mål og vekt: Lengde: 396 cm Bredde: 255 cm Akselavstand til andre aksel: 225 cm Egenvekt: 3 700 kg Egenvekt med fører: 3 775 kg Tillatt totalvekt: 6 100 kg Maks nyttelast: 2 325 kg Maks aksellast foran: 2 900 kg Maks aksellast bak: 5 000 kg
Diamantarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 2.55 ct. Farve: G-H. Klarhed: VVS-P. Vægt ca. 15,5 g. B. 5 mm. L. 18,3 cm. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Modelår 202 Bobcat E10Z - Minigravemaskine / mini excavator 1,1 ton
BUDT 62500,- DKK
Dansk Vestindien. Planche med diverse stemplede mærker. Blandet kvalitet. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Romerske kejserdømme, Caracalla, 198–217, Seleucis & Pieria, Antiochia, AE 22, 7,10 g, cf. SNG Copenhagen 231
Romerske kejserdømme, Hadrian, 117–138, Denar, Rom, 136, MONETA AVG, 3,51 g, RIC 2224
RESTRUP KRO. Sjældent stjernestempel på postkort med aftaget frimærke. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×