Lukker 09/12-2024 19:11:00
Svend Hammershøi (f. Frederiksberg 1873, d. sst. 1948) Parti fra haven ved Prinsens Palæ. Usigneret. Olie på lærred. 57,5×45.
METAL SKAB, 4 rums.
Postkort. Godt originalt parti med meget fin samling SILKEBORG med i alt 288 kort opsat i meget stort SAFE-album incl. mange fine gademotiver osv. Desuden tykt album med 400 gamle kort fra hele Danmark [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Lang transporter med den store 174 hk motor og automatgear som skifter fint. Der skal laves rust før den kan godkendes igen. Mandskabsvogn med dobbelt kabine. VW Transporter 2,5 Tdi - Dobbelt kabine!
Ege tæppefliser - 2 kasser af Modular Collection af 4,147 m2. hver. Total ca. 8,2 m2. Ubrugt og restparti, i original emballage + MOMS
“Musselmalet Halvblonde” kaffekande af porcelæn, dekoreret i underglasur blå. 519. Royal Copenhagen, 1898–1922. H. 24 cm.
lagerreol
Safirarmbånd af 18 kt. rosaguld prydet med talrige facetslebne multifarvede safirer på i alt ca. 7.66 ct. L. 18,9 cm. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Romerske kejserdømme, Julia Soaemias, Augusta, 218–222, As, Rom, VENVS CAELESTIS S C, 10,75 g, BMC 387, RIC 407 - ualmindelig type Ex. Professor Niels Hannestad
TIPKASSE / TIP CONTAINER med hjul.
Axel Salto (f. København 1889, d. Frederiksberg 1961) Vase af stentøj modelleret i spirende stil. Dekoreret med Solfataraglasur. Sign. SALTO, 20701. Udført 1967. Formgivet 1944. Kgl. P. H. 18,5. Diam. 12. Litteratur: “Axel Salto - Stentøjsmesteren”, CLAY - Keramikmuseum Danmark, ill. i modelregister fig. 206, s. 176.
Keshan tæppe, Persien. Medaljondesign på blå bund. Ca. 1950. 198×137.
- 4 WD Rendegraver. - Der er et mindre oliespild fra motor. Defekt motor. JCB 4CX eco T4i III B Turbo - Bemærk: defekt motor ! - Video!
BUDT 129000,- DKK