Svend Hammershøi (f.

Lukker 09/12-2024 19:11:00

Svend Hammershøi (f. Frederiksberg 1873, d. sst. 1948) Parti fra haven ved Prinsens Palæ. Usigneret. Olie på lærred. 57,5×45.