Lukker 09/12-2024 19:20:00
Stort fad af fajance, oval svejfet form, dekoreret i farver med strøblomster. Sign. Rörstrand 10/7 (17)72. 49×39 cm.
140 HK traktor - Nyserviceret, alt olie og oliefiltre m.m. - Kun 5.774 timer. - Affjedret forakse John Deere 6820 - 6 ton
BUDT 182000,- DKK
FJALLERSLEV OG RANUM. Stjernestempler på postkort frankeret med 5 øre, Frederik 8. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Parti store toppe, 32 til 80 mm, alle på pallen
Yves Saint Laurent (f. 1936, d. 2008) “Nano Sac de Jour” taske af blåt læder med gyldne beslag, to hanke, aftagelig skulderstrop, et rum med en indvendig lomme og sort for. Hængelås medfølger. H. 19 x B. 22 x D. 9,5 cm. Kort medfølger.
- Har lige fået repareret kobling. Atlas Copco GA608 - 6 m3/min - 8 Bar
Rundsav, el høvl, pudsemaskiner, samt 2 stk. klammepistoler. MF
- For 22-30 ton - CW45 ABC 170 cm / 2,5m3 - For 22-30 ton - CW45 S
BUDT 13500,- DKK
Solar gadelygte, 50 watt. LED med indbygget batteri og solcelle. Bevægelses sensor og fj. Betj. Ubrugt
Kompakt sorteringsanlæ Portafill MR-6
BUDT 301000,- DKK
Schoeffel South Sea perlehalskæde prydet med talrige fine South Sea kulturperler og diamantlås af 18 kt. guld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.92 ct. Farve: F. Klarhed: VVS. Perlediam. ca. 12–15 mm. L. 88 cm. Lås diam. 1 cm. Perlerne stammer fra østersarten Pinctada Maxima og har oprindelse i Australien. Perlekvaliteten er sjælden med Perfect-Very Slight Imperfections på overfladen og en Fine lustre. Schoeffel certifikat nr. 101.01–1747188 og original æske medfølger. Smykkevurdering fra Bodil Binner medfølger. Anslået genfremstillingspris 1.480.000 kr. 2012.