Julius Paulsen (f. Odense 1860,

Lukker 09/12-2024 19:22:00

Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940) En henslængt kvinde. Sign. Jul. P. Olie på lærred. 38,5×46,5. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1944, 2019 nr. 64.