Barok lommeurskasse af bemalet

Lukker 09/12-2024 19:24:00

Barok lommeurskasse af bemalet træ, forsynet med årstal anno 1772 og kronemonogram. Lommeur sign. H. A. Frandsen, Ribe. Kasse 18. årh. Lommeur 19. årh. Samlet H. 20. B. 12.