Lukker 09/12-2024 19:24:00
Barok lommeurskasse af bemalet træ, forsynet med årstal anno 1772 og kronemonogram. Lommeur sign. H. A. Frandsen, Ribe. Kasse 18. årh. Lommeur 19. årh. Samlet H. 20. B. 12.
1851. APRILBREV fra Sønderborg 21.4.1851 til Svendborg Amt pr. Nyborg. Håndskrevet “SØNDERBORG den 21/4 51” og liniestempel “SVENDBORG 23/4”. Meget sjældent brev i pragtkvalitet [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Salget på vegne av kommune. På lesing inkludert. Ukjent tilstand ikke testet. Ser hel og fin ut.
Gadelampe, 500W med fjernbetjening. Energi A++. IP67. Perfekt til garagen, laden, større indkørsel osv. Selve lampen måler 34 x 37 cm. Ubrugt og i original emballage + MOMS
Rubin- og diamantarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med talrige dråbeformede rubiner på i alt ca. 1.66 ct. og talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.06 ct. L. 17,8 cm.
Holger Drachmann (f. København 1846, d. Hornbæk 1908) Stormvejr på Grenen, Skagen. Sign. Holger Drachmann, 95 Skagen. Olie på lærred. 20×32.
DØRKLOKKE med kamera samt indvendig del med lydgiver. Video fra dørklokke kan ses på mobiltelefon/PC via WiFi. Med opladeligt batteri. Ubrugt.
1915. 80/12 øre, grå/rødlilla. OMVENDT RAMME. Meget sjældent mærke annulleret med blåkridt [ 82y ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
23 stk Opbevaringskasser med låg, L 58 B 39 H 42 cm, 80 liter, nogle mangler lukketøj, med brugsspor
Brand gennemførelse for 60mm rør længde 28cm
Bits toppe, omformer adaptere, stiksavsklinger.
Danmark. 1854-ca. 1994. Lagerparti i indstiksbøger i kasse med bla. rigtih mange PRAGT/LUX-stempler samt en del mindre varianter. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Rolf Gjedsted (f. Frederiksberg 1947, d. København 2022) Komposition. Sign. Rolf Gjedsted. Olie på lærred. 72×100. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.