Johannes Duntze (f.

Lukker 09/12-2024 19:26:00

Johannes Duntze (f. Rablinghausen 1823, d. Düsseldorf 1895) En travl dag i Bergens havn i Norge. Utydelig sign. J. D. 48. Olie på lærred. 28×37. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 870, 2017 nr. 71.