E. Rasmussen Eilersen (f.

Lukker 09/12-2024 19:33:00

E. Rasmussen Eilersen (f. Østerby ved Svanninge 1827, d. København 1912) Aftenparti ved et vandhul. Sign. monogram 1887. Olie på lærred. 29×41.