Lukker 09/12-2024 19:40:00
Tre engelske Bilston flakoner af emalje, dekorerede med landskaber og blomster i kartoucher, montering af forgyldt metal. Ca. 1770, H. 7,5–9 cm. (3)
Halskæde af 14 kt. guld. Vægt ca. 21 g. L. 50 cm.
Handy Transportvogn 200 x 70 cm med bremser
Et par armstole af mørkbejdset egetræ. Barokform, ca. 1900. (2). Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
VÆGT med digitalt display. Beregner pris ud fra vægt. Max. 40 kg. Med 220V strømforsyning og indbygget opladeligt batteri. Med belyste displays, både foran og bagpå vægt. Ubrugt.
INVERTER, 3000 Watt. Omdanner 12 volt til 220 volt. Med USB strømudgang og tilslutningskabler. Ubrugt.
Står i 6740 Bramming. LED strips / lys. Ubrugt, men nogle af der taget af. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
48 stk. drinksglas. Flere glas trænger til rengøring
Illuminationsglas af koboltblå glas, optisk drejet med ombukket rand. Holmegaard. H. 8,8 cm. Diam. 6,5 cm. Holmegaard katalog 1853.
Bredt Bicellearmbånd af 18 kt. guld med spændelukning. Vægt ca. 86 g. B. ca. 19,5 mm. L. ca. 17,5–22,5 cm. Total længde ca. 25,5 cm. Æske medfølger.
Salget på vegne av kommune. Alt av utstyr vist på bildet følger med. Ingen feil eller mangler. Tilhengeren er i meget god stand.
Modelskib af delvist bemalet træ i form af linjeskib. På stand af mahogni. Ca. 1900. H. 90. L. 116.
30m2 beboelses og kontorvogn. Står på stålramme. Monteret med Altech varmepumpe. Toilet/bad. Soverum og stor stue/kontor med køkken. Elradiatorer. Sælges uden indhold. Fastmonteret inventar medfølger. Køber skal selv afhente og læsse vognen på lastbil.