Et par franske stager af

Lukker 09/12-2024 20:08:00

Et par franske stager af forgyldt bronze, let koniske stammer prydede med guirlander, runde, hvælvede fodstykker, støbte med stiliserede blade. Louis XVI form, 19. årh.s slutning. H. 26 cm. (2).