Lukker 09/12-2024 20:22:00
Kinesisk figur i form af større og mindre antagelig bjørn med unge, dekoreret med flydeglasur. Tang periode 9.-10. årh. H. 10 cm.
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941) Forårsdag ved en stråtækt bondegård. En ældre kvinde sidder og strikker i en have med farverige tulipaner. Sign. P. Mønsted Særslev 1925. Olie på lærred. 50×70. Særslev ligger på det nordlige Fyn.
48 stk Cocktail-/Ginglas
25 stk Thermokander til KAFFE
Ca. 250 stk Kagetallerkener + ca. 200 Dybetallerkener + 200 stk Frokosttallerkener Ø 21 cm, alle uden fane
PROJEKTØR, 2 stk. 100 watt LED Projektør med fj. Betj. Rød, grøn og blå farvemix. Vandtæt. Ubrugte.
1905. Chr. IX, 25 øre sepiabrun. Pos. 21–22, 26 og ukendt. Mærker med fundne varianter i toppen af mærket. [ 49 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Cartier Diamantarmring “Juste un Clou” af 18 kt. rosaguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 2.26 ct. Ref. nr. BGK268. Signeret Cartier. Vægt ca. 33,5 g. Diam. ca. 6 cm. Str 17. Nypris ca. DKK 404.000 DKK.
Varmeblæser 5 kw, ny, til vægophæng, SP EC 5N, 230v
Der er en periodisk EL fejl, men det kan også være en betjeningsfejl, ellers kører den som den ska ABC U-30 mm - VARNAMO
BUDT 9000,- DKK
Soundbar til TV eller PC. Tilsluttes til strøm via USB-stik. Str. Ca. 47 x 8 x 8 cm. Ubrugt
1 bt. Brouilly “La Folie” Pierre-Olivier Garcia 2021 A (hf/in). 2 bts. Brouilly “La Folie” Pierre-Olivier Garcia 2022 A (hf/in). Total 3 bts.
2 hydr. Cylinder ubrugt