Lukker 09/12-2024 20:23:00
Engelsk Bilston tedåse af emalje, rektangulær form med indtrukne hjørner, dekorerede i farver med hyrdescener i kartoucher, ca. 1760. H. 10 cm B. 8,5 cm. D. 6 cm.
Julemærker. Lille parti med bl.a. bedre helark inkl. en del utakkede fra 1950'erne til ca. 1970'erne samt lille ringbind med postkort. [ ** ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Buskrydder med benzinmotor, 3 i 1, med hækklipper, græstrimmer, skæreskive, ubrugt
Bicellearmbånd af 18 kt. guld, rosaguld og 14 kt. palladiumhvidguld. Vægt ca. 66 g. B. 18 mm. L. 20 cm. Overfladen er ciseleret med linjer, hvilket giver et skinnende stofligt udseende. Hvidguldslegeringen er af en lavere karat, for at farven fremstår mere hvid. Palladiumhvidguld er mere værdifuldt end andre hvidguldslegeringer.
120 stk Aroma Frokosttallerkener 22 x 22 cm
Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen Kommode af massiv teak. Front med fem skuffer. Udført og mærket hos Søborg Møbler. H. 83. B. 90. D. 48.
Ubekendt maler, 18. årh. Portræt af en herre. Usigneret. Olie på lærred. 74×59. Oval. Verso på blændrammen betegnet: Fridrich von Grünwald.
33 stk lecablokke 19/29/33cm. Ubrugt på palle.
Romerske kejserdømme, Nero, 54–68, Judaea, Jerusalem, Prutah, præget under Procurator Porcius Festus, 2,42 g, RPC I 4972
HiFi Forstærker 2 x 300 watt max. Effekt. Med fj. Betj., bluetooth modtager, FM-radio, USB/SD-kort afspiller. To mikrofon indgange. Til 220V eller 12V. Ubrugt
1846. Brev fra Aalborg til København. Påtegnet “Franco pr. IRIS” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Står i 6800 Varde. Kongemærke til knaphul samt vedhæng i sterlingsølv med emalje, højde 2,5 cm, velholdt. Stor sølvmønt med Kong Chr. IX 1875 lavet som vedhæng, manchet og pin af gamle udenlandske mønter, en pin, en mønt samt ring i metal med påskrift 1914/1916. Brugt, i fin stand. Oprydning fra bo. MOMSFRI