Lukker 03/12-2024 07:01:00
JCB 4CX AP - 4 i 1 skovl / Multi loading bucket
BUDT 237000,- DKK
Afhentes: Zone 3 Sønderjylland (via Google Maps)
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992) Et par skabe af massiv mahogni, indvendig med hylder. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H./B. 76. D. 36. (2) En nøgle medfølger.
Constant (f. Amsterdam 1920, d. Utrecht 2005) Figurkomposition, 1951. Sign. Constant 51. På bagsiden på klistret lille papskilt med påskriften: Med venlig hilsen og mange tak fra Constant 1 Oct. 51. Gouache på papir. 36×44. Proveniens: Dansk privatsamling. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Romerske kejserdømme, “Antikke romerske kejsermønter” fra mønthuset, inkl. mønter fra Antoninus Pius, Caracalla, Gordian III, Maximian, Constans, i alt 12 stk.
Står i 6740 Bramming. Diverse antenne stik og tilbehør til antenne. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Norge, Christian V, Christiania, 4 mark / krone 1693, NMD 99, H 55, monteringsspor
Figur på fod, ukendt materiale. H 100 cm.
Hængelås, 40 stk.
Årgangssamling i 2 album opsat i hartberger inkl. 1 øre 1879, 1886, 2 øre 1913, 1926 (2 stk), 10 øre 1945 (2), 1959 (4), 2 kr 1924, kv. 1+-1, samt lidt grønland, mange pæne kvaliteter
Gallakjole fra ophørt butik str: 34 vejl pris 1200kr , ubrugt
G. L. Lahde (efter C. W. Eckersberg) (f. Bremen 1765, d. København 1833) “Vor Frue Taarns Brand Natten mellem 4. og 5. Sept. 1807, seet fra Landemærket”. Trykbetegnet G. L: Lahde sculpsit. C. W. Eckersberg pinxit. Håndkoloreret kobberstik. Bladstørrelse 38×25.
Er blevet opstartet ved besigtigelse. NB: Budgivningen omfatter 2 stk. generatorer ! SDMO 4500 - kVA 5,2 / KW 4,2 / AMP 13,9 / 230V
1 bt. Château Margaux, Margaux. 1. Cru Classé 1947 (Bottled in DK). B (ts/us).
BUDT 1650,- DKK