Lukker 03/12-2024 09:01:00
BUDT 106000,- DKK
6 stk håndsyet læderfodbolde vejl. pris op til 299kr pr stk.( Modelfoto)
Står i 6740 Bramming. El samlekasser til væg og loft. Forskellige udgaver - enkelte og dobbelte. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Perle- og diamantvedhæng af 14 kt. guld og hvidguld prydet med seks farvede ferskvandskulturperler og brillantslebet diamant på ca. 0.10 ct. Vægt ca. 12,5 g. L. 3,5 cm.
KWSM-24IR32HF
2 bts. Château Cos d' Estournel, Saint - Estephe. 2. Cru Classé 2016 A (hf/in). Owc.
1948. Fr.IX, 20 øre, rød. Helt fejlskåret mærke fra “BANDAFIX FRIMÆRKEPÅSÆTNINGSMASKINE” på lokalbrev fra Vejle. Højst usædvanligt [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1 bt. Château Monbousquet, Saint Emilion Grand Cru 1953 B (ts/us). We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades and vintages going all the way back to the memorable harvest of 1947 in Bordeaux.
MULTI havemaskine med 52 cc totakt motor. Med græstrimmer, buskrydder, hækklipper og kædesav med stang samt bæresele. Ubrugt
Hele Verden. Originalt parti i 4 flyttekasser med meget blandet materiale. En del Polen og Østrig. Også Oversø og Børnenes dag tema samling i 4 album. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
TRANSPORTSTROP, 5 stk. m. skralde. 18 M x 50 mm. 4,5 ton brudstyrke. Ubrugte.
Ib Eisner (f. København 1925, d. 2003) Sankt Hans bål. Sign. Ib Eisner. Olie på plade. 17×19. Proveniens: Familien efter Jens Peter Groth-Jensen (1918–2018). Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.