Lukker 03/12-2024 09:58:00
Brugt på en 20 tons gravemaskin ABC Grab - Til 18-22 ton gravemaskine / For 18-22 ton excavator
BUDT 17500,- DKK
Afhentes: Zone 4 Fyn (via Google Maps)
Olie radiator
Anders Moseholm (f. 1959) “Local Global”, 2015. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 200×133. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Ole Lynggaard (f. 1936) Diamantlås af 18 kt. hvidguld i form af hjerte prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.56 ct. Farve: G-H. Klarhed: VS. Vægt ca. 4 g. B. 12 mm. Til nøglevedhæng system. Æske medfølger.
Dansk snedkermester, Otto C. Jensen Sofabord opsat på tre kølleformede ben af mørkbejdset ask. Cirkulær plade ilagt polykrome mosaikker med motiv i form af kvinde. H. 53. Diam. 75.
Prospekter og Købstadskort. Lot med 62 Pontoppidan-kort fra 1760'erne opsat i bordvifte + løse kort. Nogle i dublet og alle i god kvalitet ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Tre halskæder af 14 kt. hvidguld henholdsvis prydet med brillantslebne diamanter, facetslebne safirer og barok perle. Samlet vægt ca. 8 g. L. 38–40 cm. (3)
Chaumet Anneau af 18 kt. guld, ref. A2176. Quartz værk. Krans prydet med talrige flerfarvede oval- og facetslebne safirer. 2000'erne. Alligatorrem med C-type spænde af guldbelagt stål. Ø 31 mm. Senere æske medfølger. Emnet er omfattet af CITES-appendix II og kræver CITES-certifikat for at kunne blive eksporteret fra Danmark til et land uden for EU. Købere med fast bopæl uden for EU er forpligtet til at indhente denne tilladelse.
6 stk kortærmet skjorter i str: L , ubrugt
Carl Henrik Jensen (f. Frederiksberg 1929) Komposition. Sign. på bagsiden Carl Henrik O. 64, juli 64. Olie på lærred. 56×50. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Hartmann's Diamantring af platin prydet med square smaragdslebet diamant på ca. 0.28 ct. og tre brillantslebne champagne farvede diamanter på i alt ca. 0.01 ct. på inderside af ringskinne. Farve: F-G. Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 8,5 g. B. 4 mm. Str. 56. Hartmann's certifikat nr. 33004 og kvittering nr. 45195 medfølger. Diamanter på indersiden af ringskinnen er klarhed SI.
WiFi FORSTÆRKER, 2 stk. Udvider rækkevidde af WiFi. Ubrugte.