Lukker 09/12-2024 09:10:00
2 stk kabeltromler, se bilder. [email protected]
Afhentes: Mongstad , Norway (via Google Maps)
Poul Anker Bech (f. Taars 1942, d. 2009) Uden titel. Usign. Olie på lærred. 24×30. Proveniens: Erhvervet af nuværende ejer fra kunstnerens familie. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 23000,- DKK
Servicesæt med 100 stk. middagstallerkener 24cm + 100 stk. frokosttallerkener 21cm. + 100 stk. kop m/underkop + 12 stk tandstikholder + 24 stk fyrfadsstager
3 stk. GSM-1673 udendørs GSM styret stikkontakt. Ubrugt. MF
Står i 6800 Varde. Teaktræ hjørneskab. Med farvet glas. Nøgle medfølger. Uden indhold. Pæn stand. H: 172 cm. D:47 cm fra hjørnet. Oprydning fra bo. MOMSFRI
Diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med to brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.36 ct. Farve: H. Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 3,5 g. B. 10 mm. Str. 52.
1930. Karavel, 40 øre, grøn. Nedre marginalblok (383-H) med variant “PLET I FLAG”. Meget sjælden stemplet blok [ 13,13x ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1.152 stk hæfteklammefjernere
næsten ubrugte rivaler
Portvinsglas 6,5cl. 196 stk. i opvaskebakker
Salget på vegne av kommune. 135 bredde på elementer se bilder for antall.
Louis XVI spejl i ramme af senere forgyldt træ, udskåret med blomster og gennembrudte guirlander. 18. årh.s slutning. H. 146. B. 76.
Olafur Eliasson (f. København 1967) “Icelandserien”, 2004. Sign. på certifikat. 1/1. Number: IS_04_50. Unikt foto i farver. Bladstørrelse 60×90. Proveniens: Stalke Galleri, København. Certifikat signeret af kunstneren medfølger. Certifikat udstedt 30.6. 2004. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.