Lukker 10/12-2024 19:50:00
Saxbo Ottekantet fad af stentøj, dekoreret med turkisgrn glasur med mosgrønne og blå elementer. Udført og stemplet hos Saxbo, 51. H. 7,7–8,7. Diam. 33–34,5.
4 EFG reoler h:157 cm / b: 80 cm / d: 41 cm
"Sølv" dækketallerkener 30,5cm. Ca. 74 stk.
Gutte Eriksen (f. Rødby 1918, d. 2008) Stor rund vase af hårdtbrændt lertøj, dekoreret med grå Borax glasur med blå elementer. Ej stemplet eller signeret. Unik. H. 32,5. Diam. ca. 32. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
DeWalt håndværktøj, rundsav, el-vinkelsliber, batterier og ladere.
Tjälkrok Fäste: B 20 Serienr: Oläslig skylt Användning: Ej brukad sista 5 åren Skick: Begagnad, Slitage förekommer
ARBEJDSBORD, BLIKA, 2 mtr med skuffe.
Juiceglas 16cl. i opvaskebakke 157 stk.
Ib Eisner (f. København 1925, d. 2003) “Tåget vejr, Dyrehaven”. Sign. Ib Eisner. Olie på lærred. 50×60. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Fin 5,4m profilskovl med hydraulisk kip til 35-60 ton gravemaskine - har ophæng til S100 hurtigskift. Mål: Bredde 5,4m og åbningsmål (højde åbning) 0,7m - bredde på nederste vandrette del af skæret 1,0m ABC Profilskovl - 5,4m bred med hydr. kip / 5,4m wide with hydr. tilt
BUDT 14750,- DKK
Erik Thommesen (f. København 1916, d. 2008) Model. Sign. Erik 1945. Blyant på papir. Bladstørrelse 23×18. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Den udødelige L120E! Hel og pen maskin, har fått bra med vedlikehold og service fulgt opp hvert år, lite brukt siste årene. Meget gode framdekk og bra bakdekk. Sprekk i frontrute på venstre side. Maskinen blir ikke brukt lengre og står klar til rask overlevering. Med forbehold om feil i annonsen.
Romerske kejserdømme, Vespasian, 69–79, Antioch, Tetradrakme, år 2 = 69–70, RPC 1971, 13,65 g. Dette eksemplar listet i RPC II side 282 som Schøyen VES 263 Ex. Martin Schøyen (OMG 28/434), Schøyen samleretiket medfølger; ex. Haifa 1979.