Lukker 04/12-2024 10:00:00
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk SJ Container Wirehejs contai SJ Container Wirehejs container
BUDT 14500,- DKK
Afhentes: Zone 3 Sønderjylland (via Google Maps)
Diverse faldsikringsudstyr på hylde. MF
190 stk betonfliser 5x25x50cm. Ubrugt på 6 paller.
100 kr 1922, 1924 A (2 stk.), 1926 A (2), 1928 (7), 1930 (6), Sieg 109–110, Pick 23, 28, i alt 18 stk.
Eugène Brands (f. Amsterdam 1913, d. sst. 2002) Nature morte, 1990. Sign. E.B. Gouache på papir. Lysmål 48×55. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
KRYDERISÆT med 16 kryderiglas og roterende stander. Ubrugt.
- Vandpumpe. ABC E-Tech VS 60/12 Dykpumpe - brugt til markvandingsanlæg
BUDT 7250,- DKK
Ubekenedt møbeldesign Et par lænestole med ben af mørkbejdset bøg, betrukket med patineret cognacfarvet skind beslået med messingsøm, løse hynder i sædet med grønt velour. 1930–40'erne. (2)
Trækkrog med 3 styk kugletræk til Claas 930 og 960. Claas 930/960 Kugletræk
Aquamarin- og diamanthalskæde af 18 kt. hvidguld prydet med dråbeformet aquamarin på ca. 1.10 ct. og talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.14 ct. Farve: H. Klarhed: SI-P. Vægt ca. 20,5 g. Vedhæng L. 6,8 cm. L. 42,5 cm.
6 stk. LED lysarmaturer, 96 watt, 60 cm. Ubrugte
19 stk. loftlamper i metal, Ø 24 cm. Godt brugte.