Lukker 04/12-2024 17:10:00
2 stk skostativ i Metal, ubrugte i kasser
Wasco Party cooler, Tøndekøler 50 liter, med kurv, 220 - 240V
Står i 6780 Skærbæk. Slibemaskine af mærket Mitsutomo - 330229. Med lille lampe på. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
USA, Virginia, Bank of the Commonwealth, 5 Dollars 1858, Louisiana, Citizens Bank, 5 Dollars, remainder, Illinois, State Bank of Illinois, 1 Dollar 1840, makuleret. (3)
2 stk Polisan Dispenser til aftøringpapir
Otto Olsen (f. København 1905, d. sst. 1966) Udsigt over en mindre lystbådehavn. Sign. Otto Olsen. Olie på lærred. 27×36. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
3 stk trådløse høretelefoner, (3 forskellige modeller) ubrugte i kasser
1 bt. Château Haut Brion, Pessac-Léognan. 1. Cru Classé 1958 B/C (us). We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades and vintages going all the way back to the memorable harvest of 1947 in Bordeaux.
BUDT 1750,- DKK
Kongelige figurer. B&G kat nr. 1876, lille skår på det ene øre. Royal Copenhagen Bonboniere nr. 3709. Begge 1. sortering. Brugt. Fra dødsbo, salg for advokat. MOMSFRI
Romerske kejserdømme, Severus Alexander, 222–235, Denar, Rom, P M TR P XI COS III P P, 2,63 g, RIC 114, RSC 434a Ex. Professor Niels Hannestad, Ex. Hornung's møntauktioner, auktion 11, lot 736, 19–20 okt. 1977. Samleretiket medfølger.
MULTIMETER, 2 stk. Ubrugte.
Diamantvedhæng af 18 kt. rosaguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca 0.09 ct. Halskæde af 18 kt. rosaguld medfølger. Farve: H-I. Klarhed: VVS. Vedhæng L. 12 mm. L. 40 cm. (2)