Lukker 04/12-2024 17:50:00
Jan Voss (f. Hamburg 1936) Uden titel. Sign. Voss 90, 2/30. Træsnit i farver. Bladstørrelse 120×160. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
6 stk Elektrisk fodfile med udskiftelig rulle hovede,ubrugte
6 stk Betonklodser à ca. 500 kg, alle med løfteøje
Generator med 7 hk benzin motor. 3 x 220 volt udtag, 1 x 3-faset 380 volt udtag samt 1 x 12 volt udtag. Ubrugt. Husk at påfylde motorolie før brug.
10 dunke algefjerner á 23 kg. (ubrugt)
1853. 4 RBS Thiele II, sortbrun. Plade II. Nydligt brev fra Hobro til Randers. Attest Møller Meget godt/PRAGTOBJEKT [ 1IIa ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 290,- DKK
Tiffany & Co. Halskæde af platin med solitaire diamantvedhæg prydet med brillantslebet diamant. Vægt ca. 2,5 g. Vedhæng inkl. øsken L. 6 mm. L. 40,5 cm. Original æske og smykkepose medfølger.
Stort Kirman tæppe, Persien. Dekorativt medaljondesign med store slyngede grene på lys bund. 20. årh.midte. 402×296.
Gallakjole fra ophørt butik str: 16 , ubrugt
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner) Et par sofaborde af palisander. Udført hos Haslev Møbelsnedkeri, et bord mærket. H. 50,5. L./B. 59. (2)
Gallakjole fra ophørt butik str: S , ubrugt