Lukker 05/12-2024 17:00:00
Pi ca 14,5 cm høj
Parti div. insekt-midler (ubrugt)
Hartmann's Diamantring af platin prydet med square smaragdslebet diamant på ca. 0.28 ct. og tre brillantslebne champagne farvede diamanter på i alt ca. 0.01 ct. på inderside af ringskinne. Farve: F-G. Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 8,5 g. B. 4 mm. Str. 56. Hartmann's certifikat nr. 33004 og kvittering nr. 45195 medfølger. Diamanter på indersiden af ringskinnen er klarhed SI.
Bruksblandare Raimond IPERBET Ej testad Saknar stickkontakt
Gel blaster - sniper med sigte. Kan skilles, så den er nem at have med. Manuel model.
England. Diverse på gamle auktionskort hvoraf nogen enkle ikke er “komplette” mere. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Et par senempire kandelabre af forgyldt og patineret bronze, hver med kvindelige figurer med tre lysarme. 19. årh.s begyndelse. H. 59. (2) Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
England. 1856–1861. One penny, rød. 7 forskellige brugte mærke efter SG 36–42. [ SG 36–42 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 160,- DKK
10 ubrugte sæt Ridgid bakker for rørgevind
RIS SKOV og BEDER. Stjernestempler på postkort. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
2 gearmotorer
Våd/tør støvsuger, 1000 watt. Ubrugt
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved) Vase af lertøj dekoreret med mat turkisgrøn glasur med grå elementer. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 26.