Lukker 09/12-2024 11:30:00
5 stk. Canvas-tryk. Måler op til 120x80cm. Butikspris op til 399,95kr pr stk.
Reinhoud d'Haese (f. Geraadsbergen 1928, d. Paris 2007, ) “On ne fait que passer”. Sign. Reinhoud, e.a. Litografi i farver. Bladstørrelse 47,5×66. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Christian V, mark 1685, H 81, Aagaard 39
c. 1803–1812. Brev fra Amtmand Blom i Hjørring til Byfoged Lund i Skagen. Påtegnet “Paa Ordonnanslinien fra Fladstrand, uopholdeligen”. Brevet er sendt med ordinær ridende post til Fladstrand (senere Frederikshavn) [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
8 dele grydesæt. Med keramisk marmor slip let belægning. Flg. str.: 16 cm/1,5 l, 20 cm/2,6 l, 24 cm/4,4 l og 28 cm/6,3 l. Også til induktion og opvaskemaskine. Ubrugte
25 stk Håndklæder, ubrugte Mål 100x 50 cm
16 dunke gulv-vaskemiddel, Uni Super á 5 liter (ubrugt)
Henrik Martensen (f. Odense 1956) Fjordlandskab. 1994. Sign. Henrik Martensen 94 samt monogram på bagsiden. Olie på lærred. 39×49. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
- Maskinen er gennemgået og tjekket på værkstedet og er funktionsdygti Thwaites MACH 764 - Kapacitet/capacity 6 ton
BUDT 92000,- DKK
uåbnet fødevaregodkendt kompressorolie, 20L
5 stk. 16 dele hulsavssæt str. 19-127 mm. Ubrugte
Royal Swiss bestiksæt, 24 dele. Ubrugt og i original kuffert. + MOMS
Kører godt - Udstødning utæt, dog ingen teknisk betydning udover støj. Jelau 3504 C - Gas - Kapacitet 3,5 ton, løftehøjde 3,25 m / 3,5 ton capacity, lifting height 3,25 m
BUDT 10500,- DKK