Lukker 24/11-2024 19:27:00
Afhentes: Dieselvej 3B DK-6000 Kolding (via Google Maps)
5 stk. cement-figurer - H: fra 30 til 60 cm. (ubrugt)
To kinesiske Yixing ware tekander, den ene mærket Chen Xinqing, firsidet form 10×10 cm, den anden rund med tredelt hank Diam. 13 cm. Af nyere dato. (2)
5 stk Make up gave sæt med 50 dele make up og spejl I hver ,ubrugt I kasse
Mål: B x D: 61 x 51 cm
Badeværelse underskab, Svedbergs skapa, Skifergrå, 2 softclose låger incl 2 greb. bredde 50, højde 50 cm , dybde 25 cm. Har små tryk I kanterne. Ubrugt.
Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld. Ref. 345476. Mekanisk værk med kroneoptræk. Støvkapsel af metal. Ø 49,5 mm. Urkæde af 14 kt. guld medfølger. L. 55 cm. Vægt kæde 19 g. Vægt ur 84 g.
- Sorter grab til lastvognskra ABC Sorter grab til lastvognkran
BUDT 4900,- DKK
Meget fin maskine, der er næsten som ny - har kun 180 timer på timetælleren! NB: Maskinen sælges på auktionen uden GPS udstyret!!! Men hvis det har interesse for køber, kan et Leica MCP80 3D / GPS maskinstyringssystem tilkøbes for kr. 150.000 (EURO 20.500) udover auktionskøbesummen (se billeder) !!! Liebherr R922LC - 24,5 ton - Rotortilt - Som ny / as New!
BUDT 976500,- DKK
Lise Blomberg Andersen (f. 1971) “Skruk”. Usign. Olie på lærred. 45×60. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Buddha-figur + lanterne + div. vaser, billeder, billedrammer m.v.
Bemærk: Køber skal afmontere maskinen
1934. Ny Luftpost. 3 flotte breve, heraf et til Queensland, Australien og et til Straits Settlements [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×