Lukker 24/11-2024 19:50:00
Afhentes: Dieselvej 3B DK-6000 Kolding (via Google Maps)
Malakitring af 14 kt. guld prydet med poleret malakit. Vægt ca. 5,4 g. Str. 51
Yves Saint Laurent (f. 1936, d. 2008) “Nano Sac de Jour” taske af blåt læder med gyldne beslag, to hanke, aftagelig skulderstrop, et rum med en indvendig lomme og sort for. Hængelås medfølger. H. 19 x B. 22 x D. 9,5 cm. Kort medfølger.
1 ubrugt motor med afbryder 1,1KW
Emil Wennerwald (f. København 1859, d. sst. 1934) Fra en solrig Italiensk kyst. Sign. E. Wennerwald. Olie på lærred. 51,5×67.
Ca. 138 stk Amalie Frokosttallerkener Ø 21 cm
Cartier Must de Cartier Tank af forgyldt sterlingsølv, ref. 2415. Quartz værk. Rem af brunt skind med Cartier spænde af forgyldt stål. B. 22 mm. Cartier tekstiletui medfølger.
Udover 3 grave skovle, medfølger der også en 90 cm risteskovl, en planerskovl og pallegafler samt oprivertan JCB 4CX 14HFWA
BUDT 450000,- DKK
Et par smaragd- og diamantørestikker af 14 kt. guld og platin hver prydet med step-cut smaragd på i alt ca. 3.00 ct. omkranset af talrige old-cut diamanter på i alt ca. 1.00 ct. Samlet vægt ca. 8 g. B. 25 mm. L. 21 mm. (2) C. Dunaigre certifikat nr. CDC2307321 medfølger.
Omega “De Ville” af stål og guldbelagt stål. Ref. 395 3378. Integreret lænke af stål og guldbelagt stål omkreds ca. 19 cm. Ø 29,5 mm. Quartz.
Diamantklinge, norton / Clipper. Ø450 mm hul ø25,4 mm til natursten. Ubrugt og er i orginal emballage.
Ole Ring (f. Baldersbrønde 1902, d. Køge 1972) Parti fra Stærkende ved Roskilde. Sign. Ole Ring 1961. Olie på lærred. 47×69. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
1 ubrugt Veto cylinder total 93cm