Lukker 24/11-2024 19:59:00
Afhentes: Dieselvej 3B DK-6000 Kolding (via Google Maps)
1 bt. Château Petrus, Pomerol 2009 A (hf/in).
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941) “Udsigt fra Tørring Bakker mod Rye Stationsbye. Jylland”. Sign. P. Mønsted 1929. Olie på lærred. 50,5×71.
Ca. 90 stk Ballon Rødvinsglas 23 cl. + ca. stk 264 Hvidvinsglas 14 cl. + ca. 192 stk Portvinsglas
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992) Reolvæg af massiv mahogni bestående af seks bogreoler samt syv medfølgende sokler, fire bogreoler med messingforede samlingshuller. Udført hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H./B. 76. D. 27,5. (13) Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
BUDT 10500,- DKK
50 Rigsbankdaler 1814, Christiania, No. 58874, Wium III, Sieg 8, NP A76, Pick A15, skader ved blindstempel, skrift på revers - sjælden.
FJERRITSLEV 13.4.02. Lap. VIb på brev til Silkeborg. Et af KUN 2 KENDTE BREVE med dette lapidarstempel! [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Poul S. Nielsen (f. Helsingør 1920, d. 1998) Interiør med blomster på en stol. Sign. monogram. Olie på lærred. 101×77. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Burberry Tote taske af beige ternet coated kanvas med mørkebrune læderbesætninger, gyldne beslag, to hanke, et rum med magnetlukning, tre indvendige lommer og sort stof for. H. 23 x B. 42 x D. 14 cm.