Peder Mønsted (f. Grenaa 1859,

Lukker 25/11-2024 19:02:00

Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941) “Udsigt fra Tørring Bakker mod Rye Stationsbye. Jylland”. Sign. P. Mønsted 1929. Olie på lærred. 50,5×71.