Lukker 22/11-2024 08:45:00
Afhentes: Faaborgvej 82 DK-5250 Odense SV (via Google Maps)
Komplet gevindskæresæt med 110 dele i praktisk kuffert.
Kædesav, 52cc, 3,9 kW/5,9 HK. 52 cm sværd. Inkl. Ekstra sværd og kæde. Ubrugt
36 stk. glas-tandkrus m. holder i børstet stål (ubrugt)
Poul S. Nielsen (f. Helsingør 1920, d. 1998) Interiør med en kvinde. Sign. monogram. Olie på lærred. 81×61. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Flishugger, med benzinmotor, udstillings model, fremtræder ubrugt, på hjul, maks 5 cm træ, 212 cc motor
stor Elefant i Eg fra det kendte danske mærke Woud i fin æske, design af Steffen Juul , oplyst pris ca 1349kr, ubrugt
Ken Denning (f. Sønderborg 1957) Uden titel. Sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 90×96. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
MULTIMETER, 2 stk. Ubrugte.
Safir- og diamantring af 18 kt. guld prydet med oval facetslebet peach safir på ca. 1.40 ct. omkranset af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.55 ct. Farve: H. Klarhed: VVS. Vægt ca. 5 g. B. 16 mm. Str. 52,5.
“Flora Danica” seks frokosttallerkner af porcelæn med gennembrudt bort, dekoreret i farver og guld med blomster. 3554. Royal Copenhagen. Diam. 22,5 cm. (6)
Zacharias Heinesen (f. Tórshavn 1936) Landskab. Sign. Zacharias Heinesen 14. Akvarel på papir. 43×58. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
10 stk væg- og spær konstruktioner ca 4m bred og 2,5m høj. Ubrugt