Lukker 22/11-2024 11:23:00
Afhentes: Teglbækvej 12 - 14 DK-8361 Hasselager (via Google Maps)
Kun brugt få gang ABC HUMBAUR HTK 3500.31 - Lasteevne 2.688 kg / Capacity 2.688 kg - Tip trailer
BUDT 20000,- DKK
Lille dansk barokbæger med ciseleret dekoration, Gottfred Bolch, København 1704 H. 3,5 cm. Derudover tumling, utyeligt stemplet, to svenske trompetbægre, 1787 og 1803 H. 6,5 og 7 cm. Samt ciseleret snustobaksdåse, oval form L. 9 cm. 18–19. årh. Vægt 223 g. (5)
3 kasser div. velcro-bånd á 20 mm. x 25 meter (ubrugt) (står på repos)
Royal Swiss Køkkensæt, 20 dele. Bestående af 5 gryder i forskellige størrelser med låg, 1 pande med låg, si indsats, køkkenredskaber samt grydelapper. Virker også til induktion. Perfekt sæt til køkkenet. Ubrugt og i original emballage + MOMS
Liechtenstein. 1960. CEPT. Postfriskt HELARK. Let lodret fold i første perforeringsrække. AFA 10.000+. Michel EURO 1.200+ [ 397 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Antikkens Grækenland, Makedonske kongerige, Alexander III, d. Store, 336–323 f.Kr., Tetradrachm, præget under Antipater, Amphipolis, c. 332–326 f.Kr., 17,18 g, Price 6 Ex. Professor Niels Hannestad
Svejser max. 300A, elektrode diameter 1,6 - 4 mm, digital display, inkl. Tilbehør. Ubrugt
Vandhane berøringsfri Hansgrohe, til forblandet vand, fremspring 11,2 cm. Ubrugt.
Emil Stejnar (f. Wien 1939) “Snowball”. Pendel af messing dekoreret med blomster og perler af glas. Udført hos Rupert Nikoll. 1950–60'erne. H. 75. Diam. 45.
6 bts. Chateauneuf-du-Pape, “Barbe Rac”, Chapoutier 2006 A (hf/in). Owc.
BUDT 1750,- DKK
5 bts. Château Gruaud Larose, Saint - Julien. 2. Cru Classé 2005 A (hf/in). Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
BUDT 1700,- DKK