Lukker 15/12-2024 14:00:00
1851. 4 RBS Ferslew. Plade I, nr. 8. Flot mærke med stumt stempel (tynd inderring og større punkt). Attest Møller “PRAGTEKSEMPLAR” [ 1 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Firkantet søm 3 kasser af 2,5 kg 3,8 x 100. Ubrugt.
36 stk. glas-tandkrus m. holder i crom (ubrugt)
En spansk dobbeltløbet konverteret wender pistol ca. 1780 med krydsfilet Boutet kolbe indlagt med sølvstifter, flad kolbekappe, bagudliggende glat lås, ca. 22 cm. lange piber i kaliber ca. 15 mm. bagtil ottekantede fortil runde perkussionerede med påloddet knast. Den ene pibe med spansk stempelgruppe er dekoreret med indpunslet bladværk, den anden er glat mærket A EBERIES i skriveskrift. Aftrækkerbøjle dekoreret med imperator buste. Piberne drejes ved at påvirke en pal på aftrækkerbøjlens forreste del. (1)
To Kinesisk Tao Pao tæpper. Stiliseret medaljondesign. 186×127. Sjældent landskabsmotiv omgivet af bi-bort med kinesiske tegn. 160×179. Begge. Ca. 1940–1950.(2)
8 dele grydesæt. Med keramisk marmor slip let belægning. Flg. str.: 16 cm/1,5 l, 20 cm/2,6 l, 24 cm/4,4 l og 28 cm/6,3 l. Også til induktion og opvaskemaskine. Ubrugte
5 leds smuldre harve - svær model type 7 Doublet-Record 75 90
20 stk Led vokslys med timerfunktion højde 24,5 cm ø2 cm, ubrugte i kasse
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk GMR Stensballe FS 1 GMR Stensballe FS 1300
- Lastebil som har vært brukt til å kjøre vannflasker til kunder. Se bilder. - Bilen har vært i drift frem til i dag. - 2 sett med dekk medfølger. Feil ved bilen: Det oppstår til tider feil med bremse/luftsystemet på bilen. Dette må sjekkes opp i. Byttet 4 krets ventil, men feilen oppstår fortsatt. Bilen er kjørbar! Eu godkjent frem til 15.1.25 PS: Vannflasker medfølger ikke, samt annet utstyr som er løst i lasterommet.
SVEJSEHJELM "Eagle" med automatisk nedblændning, justerbar. Ubrugt.
Overfaldsgrab Chief LB 115 Volvo/chief skifte Bredde 215cm Funktions dygtig