Lukker 28/11-2024 08:26:00
5 leds smuldre harve - svær model type 7 Doublet-Record 75 90
Afhentes: Zone 3 Sønderjylland (via Google Maps)
Bukkelfad af fajance, dekoreret i mangan og gult med figurer og blomster. 18. årh. Diam. 35.
36 stk. håndklæderinge i poleret stål (ubrugt)
2 stk. skjolde
Frankrig. 1849–2002. Meget velfyldt og omfattende originalt lagerparti i 13 store indstiksbøger incl. back of the book, lidt kolonier m.v. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Poul Kjærholm (f. Østervrå 1929, d. Hillerød 1980) “PK 9”. Sæt på otte stole med stel af matforkromet stål. Skalformet sæde og ryg betrukket med sort skind. Formgivet 1960. Udført 1970–1980'erne hos E. Kold Christensen, stemplet. (8)
Iran, Kakuyiderne, Faramuz, AH 433–443 (1041–1051), Dinar AH 435, Isfahan, med Tughril Begs navn, 3,98 g, Album 1592.2 Ex. BR 1449/5207, 2014
Meget velholdt maskine - Bemærk kun 1.553 timer. - Har fået ny motor og motorstyring monteret, har ikke kørt siden. - VBG træk. - Bremseventil ba CASE IH 742 Farmlift - 7 m
BUDT 395000,- DKK
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985) Tre-pers. sofa med ben af mahogni. Sæde, sider og ryg betrukket med uld. Udført hos snedkermester A.J. Iversen. L. 210.
Per Linnemann-Schmidt (f. København 1912, d. 1999) Stor vase af stentøj dekoreret med okkerbrun glasur. Sign. PL-S, 71, 623, Danmark. Udført og mærket hos Palshus. H. 30. Diam. 24.
Kinesisk pendant af grønlig jade i form af dreng. Ca. 1900. H. 6,5 cm.
16 visninger