Lukker 15/12-2024 14:19:00
1870. 2 sk. grå/blå (2) og 4 sk. grå/rød (3). I alt 16 skilling på adressebrev fra Maribo til København [ 16,18 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
SKRALDESTROP, 10 mtr x 5 tons. Kasse med 10 stk.
1 bt. Château d'Yquem, Sauternes. 1. Grand Cru Classé 2005 A (hf/in). Owc.
BUDT 1800,- DKK
11 stk. Hans Grohe punktvandlås messing
Rolex Oyster Precision “Khanjar” af stål, ref. 6426. Mekanisk værk med manuelt optræk, kaliber 1225. 1981. “Oyster” lænke af stål, omkreds ca. 17 cm. Ø 34 mm. Kassenr. 6426. Bagkassenr. 6426. Serienr. 6771559. Lænkenr.78350 19. Endeledsnr. 557. Ét ekstra led medfølger.
2 stk. Tracker f. eks. Til kæledyr, montering i bil eller maskine mv. Indbygget opladeligt batteri samt tilslutning til USB. Indbygget mikrofon, så lyden fra trackerens omgivelser kan høres. Meget kompakt, bruger SIM-kort. Ubrugt
TRACKER, 5 stk. tracker f. eks. til kæledyr, montering i bil eller maskine mv. Indbygget opladeligt batteri samt tilslutning til USB. Indbygget mikrofon, så lyden fra trackerens omgivelser kan høres. Meget kompakt, bruger SIM-kort. Ubrugte.
Royal Mail Company, St. Thomas, 1 cent u.år (ca. 1860–1880), messing, ensidigt kultegn, Sieg - , Lyall 1 (dette eksemplar afbildet), 2,93 g - uhyre sjældent kultegn Extremely rare (Lyall plate coin) Ex. Johnny og Jette Birkegaard Bæhr, ex. Bob Lyall
Markan Christensen (f. København 1927, d. sst. 2014) Abstraktion. Sign. Markan 60. Olie på lærred. 86×98. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
110L Metro combi varmtvandsbeholder, 9kw
Rotorklipper med den store Kubota motor og turbo. Lavt timetal. Affjedret sæde. LED lysbar. NB: Timetæller er virker ikke, men er aflæst for 3 måneder siden. Se billede. Jacobsen AR 3 Turbo
BUDT 20000,- DKK
CYCLONE STØVSUGER, Royalty Line.