Lukker 02/12-2024 11:15:00
11 stk. Hans Grohe punktvandlås messing
Afhentes: Rorupvej 19 4320 Lejre >>KÆLDEREN (via Google Maps)
Dansk snedkermester Lænestol med ben betrukket med rødt skind. Sæde samt indvendig ryg og sider betrukket med rødt skind. Udvendige sider og ryg betrukket med sort skind.
Kai Kristiansen (f. 1929) 16 bogstøtter af teak. Udført hos Feldballe Møbelfabrik. H. 13. (16)
Albert Bertelsen (f. Vejle 1921, d. sst. 2019) “Foran kirken”. Sign. Albert Bertelsen 68. Oliepastel på papir. Lysmål 54×35. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
2 hydr. Cylinder ubrugt, 40x25x 770 total
Amman AFW270E asfaltudlægger. Årgang 2015 med 795 timer. Maskinen starter og er funktionel. Deutz motor, type D2011 L03i med 33 kW. Hydraulisk udskud. Hjuldreven. Maskinen er løbende vedligeholdt og serviceret.
Edith Sonne (f. 1910, d. 1993) Kugleformet vase af stentøj med smal munding, dekoreret med dekor i relief og brunlig glasur. Sign. Sonne. Udført og stemplet hos Saxbo, Denmark. Udført 1950–1968. H. 14.
SKRALDESTROP, 10 mtr x 5 tons. Kasse med 10 stk.
Hydraulik cylinder på hovedarm skal skiftes, den virker men er utæt og kan ikke reparere Case 580 K Turbo
BUDT 61000,- DKK
Affuger ProKlima
J. U. Bredsdorff (f. Vester Skerninge 1845, d. Usserød 1928) Klitlandskab med blomstrende lyng. Sign. J.U. Bredsdorff 1917. Olie på lærred. 44×94.
1 bt. Pouilly Fumé “Pur Sang”, Didier Dagueneau 2005 A (hf/in).
Står i 6740 Bramming. Ældre måleapparater. Brugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS