Lukker 15/12-2024 14:38:00
1904. Chr. IX, 10 øre. 2 plancher med diverse inkl. positionsbestemte mærker. [ 47 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Poul Gernes (f. Frederiksberg 1925, d. Ängelholm 1996) “5 grafiske blade”, 1981. Sign. Poul Gernes, 79/350. Serigrafi i farver. I original mappe. Udgivet af Brøndums Forlag. Bladstørrelse 45 × 38. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Samlet lot Saltspreder bogballe type s2 Stiga Sitrex sm-120 p Bogballe s2
Jens Peter Dahl-Jensen (f. Nibe 1874, d. København 1960) “Mand med kakadue”. Figur af porcelæn, dekoreret i underglasurfarver. 1305. Dahl-Jensen. H. 24 cm.
To kinesiske silkebroderier, det ene med buddhistiske symboler og blomster, det andet med figurer i landskab, samt et par kinesiske silkesko. Ca. 1900. Lysmål 49×9 og 56×14. (3)
Reparations objekt! Komatsu wa320-3h Gummiged 124kw Mass: 14900kg Motor kører ved hjælp af startkabler, men går i stå med det samme. (Ukendt fejl) Timetal: 11227 (om den kører rundt vides ikke) Uden skovl. Dæk: 23.5R25, 2 stk. Advance og 2 stk. Michelin.
BLUETOOTH UR/mobiltelefon m/SIM-kortlæser, sort, touchskærm, håndfri funktion, SMS, telefonbog, skridttæller etc. Ubrugt.
4 stk. sammenklappelige tøjstativer (ubrugt)
1848. Udstillingsplanche med 2 fine breve til Aarhus, begge påtegnet “PR. COUVERT” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
2stk. Luka Design enkeltsenge størrelse 90x200cm med 2 latex puder, topmadras m. 5 cm memory skum. 18 cm pocket fjedre m. 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61 cm. Ubrugte
BUDT 3300,- DKK