Lukker 15/12-2024 14:55:00
1927. Chr. X, 10 kr. rød/grøn. Flot postfriskt eksemplar. Attest Lars Svendsen [ 177 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Gucci Rygsæk af brunt ruskind og læder med gyldne beslag, bambushank, to justerbare stropper, en udvendig forlomme, et rum med snorelukning, en indvendig lynlås lomme og lysebrunt stof for. H. 22 x B. 22 x D. 10 cm.
10 stk. div. legetøj (ubrugt)
Elhund med lader. Ej testet
4 stk forlængerkabler af 25 m, 230 v med stik i begge ender, 3G 1,5, ubrugte, MF
Fin 90cm skovl med godt skær, passer til en Case rendegrave ABC 90cm - case
5 stk LED lamper 50W 6500K. 220V. IP65. Med beslag til montering. (Bemærk dette lot består af 5 lamper)
BUNKAKNIV, 21 cm knivblad, udført i 110 lags Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i ironwood. Inkl. Skede uført i træ. Ubrugt i gaveæske udført i træ. Modelfoto
Velholdt skruekompressor. Bemærk kun 1.340 time Ingersoll Rand SSR ML 11 - 1,64 m³/min - 7,5 Bar
BUDT 5750,- DKK
BUDT 19500,- DKK
Maks hydraulisk flow; olie40 l/min. Maks hydraulisk tryk: 140 bar. Nominel strøm 16 A. K3600 ringsav skærdybde 260m Husqvarna Power pack pp 325 2
Peder Evald Madsen (PEM) skitsetegninger og malerier. Der er 5 stk. blå malerier. De måler 49 x 36 cm. 2 stk. skitsetegninger som måler 59 x 42 cm. 5 stk. skitsetegninger som måler 42 x 39 cm. (den ene er klippet ud, Ø: 26,5 cm.). De er nummeret og signeret. Derudover diverse skitsetegninger. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011) Loftlampe af messing og glas. Udført hos Orrefors. Diam. 62.