Lukker 15/12-2024 15:12:00
1952. PRØVE-mærke. Postfrisk [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Koral- og diamantring af 14 kt. guld prydet med cabochonslebet koral omkranset af talrige brillantslebne diamanter. Farve: F-G. Klarhed: VVS2. Vægt ca. 7,5 g. Front 14×18 mm. Str. 55,5.
BUDT 3900,- DKK
A. Dragsted Diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter. Vægt ca. 2,5 g. B. 2 mm. Str. 51,5.
Lensepumpe Selges fra kommune da det ikke blir brukt. Enkel funksjonstest starter og går.
Romerske kejserdømme, Nero, 54–68, Antiochia, Tetradrachm, år 6 (59/60), 15,17 g, RPC I 4180, Prieur 80. Ex. Professor Niels Hannestad
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983) Jacob Bang (f. København 1932, d. 2011) Figur af stentøj modelleret i form af gnaver med en nød. Delvis dekoreret med lys grå og mørkebrun glasur. Sign. monogram for Arne Bang samt Jacob, Danmark, 12. H. 13,5.
1 bt. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 1992 A-A/B (bn).
Safir- og diamantvedhæng prydet med fire facetslebne safirer og brillantslebet diamant og halskæde af 18 kt. guld. Diamantvedhæng af 14 kt. hvidguld prydet med brillantslebet diamant på ca. 0.23 ct. medfølger. L. 42 cm. (2)
Louis Vuitton “Speedy 40” taske af brunt monogram kanvas med brune læderbesætninger, gyldne beslag, to hanke, et lynlås rum med en indvendig lomme og brunt stof for. H. 24 x B. 39 x D. 20 cm. 2001.
Citytrailer Krone SZ Årsmodell 2011 Senaste besiktningen 22-02-04 Ej besiktigad Tjänstevikt 7750kg Max lastvikt 2250kg Totalvikt 32000kg Skattevikt 21000kg Längd 13900mm Bredd 2550mm Höjd 4050mm 2st hjulaxlar Axelavstånd 1-2 2030mm Bakre överhäng 2950mm Lastutrymmets längd 13550mm Bakgavellift Zepro Z250-155 MA Gardin sida
108 stk Amalie Middagstallerkener Ø 24 cm