Lukker 15/12-2024 15:54:00
HEDEHUSENE. Lap VI. Udstillingsplanche med 2 fine breve og 3 løse mærker. Både sort- og violet farve [ ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 330,- DKK
Står i 6230 Rødekro. DS Swedoor dør med alu. bund/beskyttelse. Måler 206,1 x 80,3 cm. D: 4,1 cm. Ubrugt og ok stand. En smule fugt skade i top. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS
Peder Evald Madsen (PEM) malerier, 2 stk. Måler 24 x 32 cm. Der sidder et stykke papir med tape midt på det ene billede, som køber selv sirligt må fjerne. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
Safir- og rubinarmring af 14 kt. guld prydet med dråbeformet safir og rubin. Vægt ca. 17 g. Front B. 8 mm. Indvendig diam. ca. 5,9 cm.
Kina. Interessant blandet parti ældre og nyere udgaver i 2 album + nogle årsmapper etc. Besre værdier iblandt [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Selger opplyser: Bilen er i daglig i drift Bil har med brøyteplate og er rigget til brøyting EU godkjent til 05.11.2024 Denne har blitt på kostet mye det siste halvåret - Nylig byttet olje olje filter - Nye hovedlykter - Nye eksos bend. - Ny stabstag foran. - Nye bremseklosser med skiver på alle 3 akslinger - Ny abs modul - To nye bremseslanger høyre foran Km stand - ca 615.000km Mål og vekt Lengde: 750 cm Bredde: 255 cm Akselavstand: 320 cm Egenvekt: 14 000 kg Tillatt totalvekt: 30 000 kg Maks nyttelast: 15 925 kg Maksvekt tilhenger m/brems: 45 000 kg Maksvekt på tilhengerkobling: 1 000 kg Maks vogntogvekt: 60 000 kg Maks aksellast foran: 9 000 kg Maks aksellast bak: 21 000 kg Tilstand og egenerklæring Ryggekamera fungerer ikke Annen informasjon Omregistreringsavgift dekkes av kjøper Siste EU-kontroll: 29.02.2024 Neste EU-kontroll : 05.11.2024 Informasjon over kan være feil og er kjøpers ansvar å sjekke opp før budgivning. Send SMS til 2282 eller sjekk http://www.vegvesen.no/Kjoretoy/
Står i 6740 Bramming. Diverse spots på 4 stk. hylder. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Ungarn, Maria Theresia, 1740–1780, Dukat 1765 KB, Kremnitz, F 180, Huszár 1653, 3,49 g.
500 stk brædder af lærk, douglas, fyr eller gran 20x95x900-1200mm på palle. Ubrugt, ar stået udenfor i længere tid.
Servicesæt - over 400 dele. 100 stk. middagstallerkener 24cm + 100 stk. frokosttallerkener 21cm. + 100 stk isasietter + 100 stk. kop m/underkop + 12 sæt sukker/fløde 12 stk tandstikholder + 12 sæt salt/peber + 24 stk fyrfadsstager
Bernt (f. 1937, d. Farum 2017) Et par taburetter af riopalisander med “hæklenålsben”. Sæde udspændt med fransk rørflet. Formgivet 1957. Udført ca. 1960'erne hos snedkermester Wørts. H. 41. B./L. 45. (2) Model tegnet til Kunsthåndværkets Prisopgave 1957, og præsenteret på Københavns Snedkerlaugs udstilling på Kunstindustrimuseet 1958. Litteratur: Grete Jalk [red.]: “Dansk møbelkunst gennem 40 Aar”, bind 4, s. 74–74. Litteratur: Bernt og Arkitektens forlag [red.]: “Møbel & rum”, ill. s. 188–189.
60 flasker kamin glasrens á 500 ml.