Lukker 15/12-2024 16:08:00
SKOMAGERKROEN. Stjernestempel på 4 sk. 1864. Flot aftryk af særdeles sjældent stempel. Få kendte på 1864-udgaven [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Handy Transportvogn 200 x 70 cm med bremser
VAREBIL/MANDSKABSVOGN, NISSAN NV400 2.3 dCi 165. 1st. Indreg: 27-07-2015. Synet: 03-08-2023. Km-tæller viser: 174917. Uden afgift/med Dansk registrerings attest. Registrerings attest eftersendes.
Lars Nørgård (f. Aalborg 1956) “The Forgetful Theater”, 2013. Sign. på bagsiden Lars Nørgård med datering. Olie på lærred. 175×300. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 75000,- DKK
- Trima frontlæsser med parallel-styring. - Front lift med egen hydrulikstation. Massey Ferguson 3625 - 3,3 ton - Med frontlæsser og silogreb / With front loader and grab
BUDT 146000,- DKK
Klemmetrailer til 24 baller med udskydeligt lad. Meget robust bygget. ABC Leci Klemmetrailer - Halmvogn med udskydeligt lad
BUDT 25500,- DKK
Utrolig smuk 18K forgyldt halskæde med Agat, kæde længde 60 cm. Bemærk denne Agat er sort/hvid.
5 rigsdaler 1873, nr. 1624832, Sieg 77, DOP 88, Pick A62b - sjælden type med trykt kontrolnummer Ex. Johnny og Jette Birkegaard Bæhr
Et par solitaire diamantørestikker af 14 kt. hvidguld hver prydet med diamant. Et par diamantørestikker af 18 kt. guld og sølv hver prydet med enkeltslebet diamant og talrige antikslebne diamanter. Samlet vægt ca. 7,5 g. (4) Bagmekanik er af sølv.
5 stk. Knivsæt med 6 dele. Ubrugte
2 stk Giant Puller maskinhjul, med 4 huls alufælge, 26x12.00-12 dæk, godt med gummi, MF
ALU FÆLGE / VINTERDÆK. 4 stk. CSP fælge / Michelin dæk str. 215/65 R 17. Passer til bla. VW Tiguan, årg: 2020. ET40.
Står i 6230 Rødekro. Tjep ST-15/50 Gas SG sømpistol med batteri. Brugt og ok stand. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS