Lukker 24/11-2024 19:12:00
Står i 6230 Rødekro. Tjep ST-15/50 Gas SG sømpistol med batteri. Brugt og ok stand. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS
8 stk Duracell lamper, ubrugte
Louis Vuitton “Alzer 60” trunk af brunt monogram kanvas med brune læderbesætninger, gyldne beslag, kort læderhank, et rum med stropper, beige for samt udtagelig bakke. To nøgler medfølger. H. 22 x B. 60 x D. 42 cm.
BUDT 16000,- DKK
Funktionsdygtig. 3.5kw, 220v 990 timer 1 cylinder er diesel farymann Løfteåg.
1921. 12/15 øre, variant “FARVEPLET I C”. Pænt mærke på brev stemplet THISTED. [ 159z ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Neapolitansk skole, 17. årh. Allegori over musikken. Usigneret. Olie på lærred. 99×73.
Ca. 56 stk Glaskander heraf 42 stk med mønster og 14 stk uden mønster
Gorm Eriksen (f. København 1940, d. 2022) “Det døve øre”, 1990. Sign. GE; sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 100×100. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Samlet vejl. Pris estimeret til 30.000 DKKSe billeder Vi opfordre kraftig alle interesserede bydere til at komme til eftersyn for at besigtige det store varelager, samt omfanget af antal og nedpaknings muligheder
10 stk. knager - 3 stk. store prinsesse kroner med 2 kroge. H: 14 cm, 4,5 cm. 3 stk. mindre kroner med 1 krog, H: 11 cm, 3,5 cm. Alle kronerne har skruer med. Derudover 4 stk. knager med 2 røde blomster knopper. H: 11 cm. L: 6,5 cm. Ubrugte, +MOMS
800 mm. risteskovl, RF S30/180
BUDT 1900,- DKK