Lukker 15/12-2024 17:05:00
1940. Prov. 60/6 øre, orange. Stemplet parstykke [ 6A ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
20 L Total motorolie 5W-40
Kina, Ming Dynastiet, Board of Revenue, 1 Kuan (1000 Cash), 1368–1399, Pick AA10, trykt på morbærbarkpapir og stemplet med Kejser Hung Wus Røde Segl, flot stand med få rifter
Emil Nolde (f. Nolde 1867, d. Seebüll 1956) 'Hamburg, Schiff im Dock'. 1910. Sign. Emil Nolde.Trykt hos: Genthe, Sabo. Radering. Lysmål 44,5×55. Litteratur: Schiefler 138 II. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
6 doble skap 2 enkle = 8 skap Diverse bruksområder. 1,75 x 1,20 x 1,40 300kg 1,75 x 1,20 x 1,40 300kg 1,90 x 1,20 x 1,40 400kg 1,90 x 1,20 x 0,85 200kg 4 kolli [email protected]
KNIVSLIBESTEN. Dobbeltsidet korn 500/3000. Ubrugt. Modelfoto
4 kasser Hair care, ubrugt
8 stk Metallåger 71 x 143 cm, uden karm, 3 hængsler, lukke anordning, på Træ A Stativ
Georg Jensen fad formet som blad, Ø30 cm. Samt vægstage til 2 kertelys H35 cm. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI.
2 stk. højskabe med Voss ovn og Siemens køleskab.
Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998) Gul maske. Sign. Egill Jacobsen 1976, prøvetryk III/VIII. Litografi i farver. Bladstørrelse 76×57. Uindrammet. Monteret i passepartout. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Mogens Zieler (f. København 1905, d. Odder 1983) Syv skitser til fliser samlet i tre rammer. Usign. Oliekridt på papir. Lysmål hver 14,5×14,5. (3) Proveniens: ABR auktion 429, 1981 nr. 488. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.