Lukker 15/12-2024 17:11:00
1915. 1 øre, 4.tryk. Klip med perfekt violet skjoldstempel KOLONIEN SUKKERTOPPEN. Attest Nielsen [ 4 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Peder Evald Madsen (PEM) skitsetegninger, 3 stk. Fra 1985. Signeret. Måler alle 21 x 30 cm. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
Dansk snedkermester Armstol med stel af bøg. Sæde, sider og ryg betrukket med patineret naturskind. Udført 1930–1940érne.
Dieselmotor Aaså ca. 14HK, turner fint
1875. 4 øre, 66.tryk. Pladning med 156 forskellige positioner fra A- og B-arket repræsenteret. Incl. pos. B88 med ISOLERET RET RAMME. Pæn kvalitet. Der medfølger over 170 dubletter incl. 2 stk. B88. Ex. Lasse Nielsen [ 23,23y ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
8 stk. knager - udformet som æbler med 3 stk. kroge. I krom og måler H: 12 cm, B: 6,5 cm. Ubrugte, +MOMS
- Extension længde: 5,0 meter. - Ekstra bredde mulig. - Ekstra stærke slidsker medfølger, se billeder. - 4 aksler - 16 hjul. ABC Lider Lowbed LDR4A - model B - Video!
BUDT 257000,- DKK
1 bt. Champagne “Abyss”, Leclerc Briant 2016 A (hf/in). Oc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
2 stk. metal-buer - Ø: ca. 400 cm. H: ca. 100 cm.
Våd/tør støvsuger, 20 liter, 2200 watt. HEPA filter. Ubrugt
Einar Wegener/Lili Elbe (f. Vejle 1882, d. Dresden 1931) Solstrejf over en sø. Sign. E. M. Wegener 1908. Olie på lærred. 59×64.
Ernst Syberg (f. Over Kærby Mark 1906, d. Vellerup 1981) Landskab. Sign. Ernst Syberg 1943. Olie på lærred. 50×65. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.