Lukker 15/12-2024 17:13:00
1915. 20 øre, rød. LUXUS-mærke med perfekt skjoldstempel KOLONIEN JULIANEHAAB i violet farve. Attest Nielsen PRAGTEKSEMPLAR [ 9 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Louis Vuitton “Speedy 40” taske af brunt monogram kanvas med brune læderbesætninger, gyldne beslag, to hanke, et lynlås rum med en indvendig lomme og brunt stof for. H. 24 x B. 39 x D. 20 cm. 2001.
10 paller div. vejsalt i sække/spande (stand ukendt - har stået udenfor)(DER ER IKKE NOGET LÆSSEGREJ TIL DETTE KATALOGNUMMER, KØBER SKAL SELV SØRGER FOR DETTE)
Postkort. Ca. 30 kort med postbude og flere også med pengesedler. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Majken á Grømma (f. Danmark 1956, d. 2016) “Fjeld”. 2007. Sign. M á G. Olie på lærred. 100×100. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Thailandsk buddha hoved sandsten med rester af rød bemaling. 17. årh. H. 34 cm.
6 display enhjørninger i pose (ubrugt)
Peder Evald Madsen (PEM). Skulptur udført i marmor. H: 9 cm, D: 4,5 cm, B: 10 cm. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
Konkross Nordberg S1211 , föregångare till GP200. 11-kona OBS! Elmotor ingår ej!! Säljes i befintligt skick - årsmodell 1998 - Saknar stativöverdel , i övrigt komplett - inklusive elmotor och hydraulenhet - Mått ca 400 cm lång 250 cm bred samt 340 cm hög - Vikt ca 13 ton Lasthjälp samt transport med kranbil erbjuds mot ersättning