Lukker 15/12-2024 17:28:00
Stempelmærke. 50 Bit, UTAKKET. Sjældent postfrisk mærke med original gummi. [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Perle, safir- og diamantbroche af 14 kt. guld i form af fugl prydet med fire flodperler, kulturperle, facetslebet safir og talrige old-cut og rosenslebne diamanter. Farve: H-I. Klarhed: VS-P. Vægt ca. 8 g. Perlediam. ca. 2–3 mm. B. 26 mm. L. 4,4 cm.
Skrin af sølv, rektangulær form med rundede hjørner, hævet på fire lave fødder, prydet med ciseleringer, lågknop i form af en ørn. Østrig-Ungarn, 19. årh. Vægt 396 g.
BUDT 1850,- DKK
Emanuel A. Petersen (f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948) Sæljagt i Ummanak fjorden. Sign. Emanuel A. Petersen. Olie på lærred. 70×100.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk SJ Container Wirehejs contai SJ Container Wirehejs container
BUDT 14500,- DKK
- Mangler rude i døren. - Ny sæde ikke monteret. - Der skal forventes re Toro Reelmaster 3500D - Cylinderklipper
BUDT 8750,- DKK
Kamin vedkamin vedspis - Gjutjärns-spis - Med platta - Okänt märke Lasthjälp finns att tillgå efter tidsbokning
Bambusbar med 2 Barstole
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC Ubeke ABC Ubekendt
BUDT 4000,- DKK
Granat- og diamantring af 18 kt. guld og hvidguld prydet med mixed cushionslebet spessarite granat på ca. 7.12 ct. flankeret af to trapezslebne diamanter på i alt ca. 1.21 ct. Farve: F. Klarhed: VS. Vægt ca. 8 g. B. 10 mm. Str. 54. IGL certifikat nr. 52832–3 medfølger.