Skruestik
1978. Mykines, 130 øre. Variant “UDEN RØD FARVE”. Postfrisk [ 26x ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1 bt. Barbaresco Riserva “Asili di Barbaresco”, Bruno Giacosa 2011 A (hf/in).
PALLE med diverse spånskruer, forskellige størrelser.
BUDT 26000,- DKK
5 stk. højskabe med Miele ovn og masser af tilbehør til køkkener mv.
Portvinsglas 6,5cl. 196 stk. i opvaskebakker
Gorm Eriksen (f. København 1940, d. 2022) “Det døve øre”, 1990. Sign. GE; sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 100×100. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Dørkplade i aluminium, skridsikker. Mål: 125 X 250 cm. Tykkelse 3-4 mm. Ubrugt.
Peder Evald Madsen (PEM) malerier på lærred/tekstil. Det ene måler 59 x 70 cm. og det andet måler 69 x 110 cm. De har været rullet sammen, er lidt flåset i kanten, krakeleret og har mindre huller. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
Nils Erik Gjerdevik (f. Oslo 1962, d. København 2016) Komposition, 1995–96. Sign. på bagsiden samt årstal. Olie på lærred. 80×130. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.