Lukker 15/12-2024 17:40:00
Norge. 1867–1998. Ubrugt/postfrisk samling i 2 Lindner-albums [ ** * ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
3 Stk. Stråtækte toppe. Kan eventuelt bruges som tag, Til indkørsels piller, eller til foderhuse for vildt. Mangler toppe afdækning. Vil se helt vild godt ud med kobber afslutning. Kun fantasien sætter grænser for anvendelse.
BÅD, Quicksilver 650 Diesel. Motor: Mercruiser 1,7 DTI diesel - Alpha One Gen 2 drev. Bådtrailer: SCANDICTRAILERS SEALINE 22 2000. Første registreringsdato 25-03-2021. 2000 Kg Boogie. Se servicerapport, m.m. på sidste billeder.
BUDT 46000,- DKK
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Bogballe S3 Saltspre Bogballe S3 Saltspreder
1870. 2 sk. linietakket 12 1/2. Pænt centreret stemplet mærke med fin takning. Ganske lille rep. i SØ-hjørnet. Attest Møller AIEP [ 16A ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
New Holland B115B rendegraver. Årgang 2008. Timer 5.800 - nyt display med ny timetæller er monteret for 1 1/2 år siden. 4WD. 4 i 1 skovl med ekstra hydraulik trukket frem og med nyt skær i skovl. Volvo hurtigskift. Dækmontering: 480/70R28 har ikke kørt mange timer. Sideforskydning - bagarm er ny model med krumning på og hurtigskifte. Joystick til bagarm. 4 hjulsstyring med krabbefunktion. Skovldæmpning. Egenvægt 9200kg. Skovlpakke jf fotos. De fleste stempler er pakket om og maskinen har fået en del nye hydraulikslanger. Maskinen er passet og serviceret af nuværende ejer. Rendegraveren er fuldt funktionsdygtig - starter og kører som den skal.
1852. 2 RBS Thiele. Plade I, nr. 19. Type 3. Pænt, letstemplet eksemplar. Attest Nielsen [ 2b ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1870. 48 sk. brun/lilla. Centrisk nr.stempel 27 (Hobro). Attest Møller Meget godt/PRAGTEKSEMPLAR [ 21 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Solar gadelygte, 500 watt. LED med indbygget batteri og solcelle. Bevægelses sensor og fj. Betj. Ubrugt
Kompakt lille knuseanlæg som klare ca 6-8 ton i timen. Nem at folde ud og bruge, kan komme ind de fleste steder. Hydraulisk styret justerbar kæbe Kæbemål 400mm x 250mm Knusningsydelse 25 mm – 120 mm Kompakt størrelse på 730 mm i bredden Vægt 1150 kg Robust stål og HARDOX 450 ramme Hydrauliske komponenter af høj kvalitet Praktisk foldetransportør Stor beholder til læsning af affa ABC Tigerbite 425 Betonknuser
BUDT 154000,- DKK
Diverse rengøringsartikler mm. Se billeder