Lukker 15/12-2024 18:02:00
DDR. 1949–1990. Godt reelt lot med stemplet og **/* samlinger opsat i 12 fine og dyre Lindner-album. Begge samlinger fremstår KOMPLETTE! [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
. Westbjørn 200-H
BUDT 1900,- DKK
Trailer med lystavle. LED skærm 4G modem opkobling til skærm. Skærm kan lægges ned for transport. Skærm kan dreje PHV LED screen 4G Modem - Video!
BUDT 20000,- DKK
Alvar Aalto (f. Kuortane 1898, d. Helsinki 1976) Serveringsvogn med stel af formbøjet birk opsat på store hvide hjul. Plade med hvide kakler samt underliggende fletkurv. Model 900. Formgivet 1935. Udført hos Artek, Finland. H. 59. L. 91. B. 66.
SKJELHØJE. Stjernestempel på 3 øre, Bølgelinie på postkort. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Nina Koppel Tre-delt “Fusion” ring af 18 kt. guld og hvidguld prydet med tre brillantslebne diamanter. Georg Jensen efter 1945. Vægt ca. 15,5 g. Str. ca. 50. (3) Senere isat diamanter
Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010) “Le grand oiseau familier”. Sign. Corneille 77, E/A. Radering. Bladstørrelse 76×56. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Plastborde 245x76cm 10 stk.
8 bts. Various wines A (hf/in).
BUDT 1700,- DKK
Ægyptisk figur af bronze i form af en siddende Ibis, med graverede halefjer på krop, ansigt, næb og fødder støbt med detaljer. Monteret på stand af træ. Krop og hoved samt ben sandsynligvis ej samhørende, krop muligvis senere. Delvis Sentid-Ptolemeisk periode ca. 664–30 B.C. L. 11 cm. Proveniens: Dansk privatsamling. Ifølge oplysninger erhvervet hos Oliver Antik i 1990erne.
BUDT 11500,- DKK