Lukker 26/11-2024 20:29:00
Alvar Aalto (f. Kuortane 1898, d. Helsinki 1976) Serveringsvogn med stel af formbøjet birk opsat på store hvide hjul. Plade med hvide kakler samt underliggende fletkurv. Model 900. Formgivet 1935. Udført hos Artek, Finland. H. 59. L. 91. B. 66.
Står i 6740 Bramming. 6 x Ubiquiti Unifi Cloud Key. Uåbnet. Oprydning. +MOMS
Halvskibs værftsmodel af træ. 20. årh. L. 196 cm.
Håndvaskarmatur AM.PM Hit, sort messing, med bundventil. Ubrugt
William Scharff (f. København 1886, d. sst. 1959) Model. Sign. William Scharff 1920. Olie på papir. Lysmål 68×52. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
En samling sydøstasiatisk og kinesisk keramik, bestående af skåle, opsatser, tallerken m.m. 17.-20. årh. H. 3,5–9. Diam. 10–16. (9)
Har været i brug som vandbeholder - har 17m3 vandtank og har suge- / sprøjte pumpe. 4WD / 4-hjulsstyring og krabbestyrin Vredo VT3936 - 17m3
BUDT 209000,- DKK
1852. 2 RBS Thiele. Plade II, nr. 53. Type 1. Smukt eksemplar med let og retnt nr.stempel 1. Attester Diena og Møller AIEP [ 2b ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Royal Swiss juice presser, 1000W. 2 hastighedsindstillinger (0-1-2), Stor volumenbeholder (ca. 2,0 liter kapacitet), Kan demonteres fuldstændigt for hurtig og nem rengøring. Ubrugt og i original emballage + MOMS
Redskabsbærer med feje/suge anlæg, to koste, sne plov (beslag knækket) og kasse til saltsprede Vitra 2037
BUDT 57500,- DKK
To platter af porcelæn, dekorerede i underglasur blå og guld Dronning Louises 80 årsdag og Christain IX.s 80 års dag, tegnet af Arnold Krog. Royal Copenhagen. 1897 og 1898. H. 23 cm. (2)
Elmotor till Atlet truck - Helt ny / oanvänd - se typskyltar för mer information
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Ifor Williams VA 0511S1 - Lasteevne / Capacity 2.800 Ifor Williams VA 0511S1 - Lasteevne / Capacity 2.800 kg
BUDT 17000,- DKK