Lukker 15/12-2024 18:02:00
Tyske stater. 2 albums samt lidt løse plancher med diverse i stort antal. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
4 meter dobbelt gitterlage 200 x 200 cm sortmalet galv, højden måler 150 cm i midten. Smedejern. Ubrugt.
Thorkild Hansen (f. Hørsholm 1914, d. Tempelkrogen 1964) Uden titel. Sign. på bagsiden med dedikation. Olie på lærred. 62×46. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Per Borup Diamantlås af 14 kt. guld prydet med fire brillantslebne diamanter. Lang perlekæde prydet med talrige kulturperler medfølger. Perle diam. ca. 6 mm. L. 90 cm.
Ca. 700 stk. div. LPér
Vaskemaskine, Wasco (oplyst rengjort og afprøvet)
Kay Nielsen (f. København 1886, d. Altadena, Los Angeles 1957) Komposition. Usign. Gouache og blyant på papir. Bladstørrelse 31,5×24. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Atlas Copco XAS138 - 7 m³/min - 6,9 Bar - Vide Atlas Copco XAS138 - 7 m³/min - 6,9 Bar - Video !
BUDT 75500,- DKK
1858. 4 sk. brun. Lot med 3 breve sendt fra Odense med nr.stempel 51 og sidestempler i BLÅ FARVE. Alle i pragtkvalitet. Ex. Borch Jensen [ 7 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Eugène de Sala (f. Randers 1899, d. København 1987) Kunstnerens selvportræt. Sign. de Sala. Olie på plade. 100×70. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Er blevet opstartet ved besigtigelse. NB: Budgivningen omfatter 2 stk. generatorer ! SDMO 4500 - kVA 5,2 / KW 4,2 / AMP 13,9 / 230V
Salget på vegne av kommune. På lesing inkludert. Ukjent tilstand ikke testet. Ser hel og fin ut.